środa, 20 stycznia 2010

Raymond E. Feist: Książę krwiInformacje ogólne
Wydawca: ZYSK i S-ka Wydawnictwo S.J.
Rok wydania: 1998
Liczba stron: 413
Wymiary: 115 x 182 mm
ISBN: 83-7150-330-X
Cykl: Dzieci Krondoru (1/2)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Prince of the Blood
Tłumaczenie: Andrzej Sawicki

Ocena
ocena ogólna: 5+/6
fabula: 6/6
stopień wciągania: 5/6
uczucie własne: 5/6


Jest to pierwsza z dwóch części cyklu Dzieci Krondoru będącego łącznikiem między serią Saga o wojnie światów a kolejną serią Opowieść o wojnie z wężowym ludem. Sagę przeczytałam jakiś czas temu i mi się podobała, dlatego też sięgnęłam teraz po tę książkę. W niedługim czasie postaram się umieścić skrócone recenzje książek z Sagi

Książka opowiada przygody Borrica i Erlanda - bliźniaków, synów księcia Arthura. Na początku dowiadujemy się, że ze względu na brak męskiego potomka króla Borric (starszy z bliźniaków) zostaje następcą tronu Królestwa Wysp i ma reprezentować Królestwo na obchodach urodzin Imperatorowej Kesh. Dla bliźniaków jest to pierwszy tak ważne oficjalne zadanie, Arthura ma nadzieję, że pomoże im ono spoważnieć i przygotować się do późniejszych rządów.
Niestety nic nie jest tak proste jak miało być. Chwilę po przekroczeniu granicy Kesh Borric zostaje porwany do niewoli i z powodu zbiegu różnych okoliczności uznany przez brata i jego świtę za martwego. Okazuje się, że na Kreschańskim dworze miała początek intryga obejmująca obecnie cały kraj i bliźniacy wyruszając na urodziny Imperatorowej wplątali się w sam jej środek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...