Informacje ogólne |
Na początku książki poznajemy Ronalda Jeffreysa - skazanego za trzy morderstwa. Tuż przed egzekucją, dowiadujemy się, że dokonał on tylko jednego zabójstwa, prawdziwy morderca pozostałych dwóch chłopców jest nadal na wolności. Kiedy miejscowy szeryf znajduje ciało kolejnego chłopca, na miejsce zostaje ściągnięta agentka FBI Maggie O'Dell - specjalista od portretów psychologicznych seryjnych morderców.
Akcja jest pokazywana z punktu widzenia kilku osób. Na bieżąco dowiadujemy się o poczynaniach mordercy, jednocześnie śledząc postępy policji. Poznajemy trochę życia prywatnego Maggie i jej problemy związane z jedną z poprzednich spraw. Zgłębiamy się w chorą psychikę mordercy.
W Dotyku zła nie mamy dochodzenia do tego, kto jest mordercą, bo prawie od początku to wiemy (choć policja nie). Można powiedzieć, że oglądamy raczej wyścig między zabójcą a policją, w którym raz jedni, a raz drudzy wychodzą na prowadzenie...
Książka bardzo mi się podobała, choć końcówka była jak dla mnie trochę za bardzo zakręcona. Gdyby nie ta końcówka byłoby pewnie 5+, no ale ocena 5 to też dobre ;) książkę zaś bardzo polecam :)
Książkę czytałam na czytniku.
Nigdy nie czytałam niczego tego autora, a to przecież klasyk sensacji i horroru, prawda? Chyba muszę się zdecydować na jakąś książkę Kavy:) W bibliotekach tego pełno.
OdpowiedzUsuńWyznam szczerze, że nie wiem czy to klasyk, nawet nie pamiętam w jakiś okolicznościach się na to natknęłam... ale że brzmiało ciekawie to zostało ściągnięte i czekało na dobre czasy :)
OdpowiedzUsuńDoczekało się i trzeba przyznać, że jest całkiem niezłe :)
Lubię Kavę :) Jedna książka mi się nie podobała, chyba Trucizna to była, jakaś taka nijaka jak na tę autorkę :)
OdpowiedzUsuń