poniedziałek, 5 lipca 2010

Maj Sjowall, Per Wahloo: Roseanna

Informacje ogólne
Wydawca: Amber
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 224
Wymiary: 148 x 210 mm
ISBN: 978-83-241-3252-2
Cykl: Martin Beck (tom 1)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Roseanna
Tłumaczenie: Halina Thylwe

Ocena
ocena ogólna: 6-/6
fabula: 5/6
stopień wciągania: 5+/6
styl narracji: 6/6
uczucie własne: 6/6

Ta książka po prostu mnie urzekła. Za bardzo miłe (acz niestety krótkie, bo książka jest bardzo cienka) chwile spędzone z Roseanną pragnę podziękować Adze, która zachęciła mnie do tej książki opisują czwartą pozycję z tego cyklu, czyli Śmiejącego się policjanta

Pewnego letniego dnia, w prowincjonalnym miasteczku, pogłębiarka wyciąga z kanału ciało młodej kobiety. Na pomoc lokalnym stróżą prawa przybywa Martin Beck - komisarz wydziału zabójstw sztokholmskiej policji. Bardzo szybko śledztwo utyka w martwym punkcie, gdyż denatka okazuje się całkowicie obca w mieście i przez długi czas nie udaje się ustalić jej tożsamości...

Roseanna to typowy kryminał. Oglądamy poszczególne etapy śledztwa, przesłuchania świadków, przemyślenia policjantów. W tle poznajemy małżeńskie problemy Becka. Wydarzenia nas nie zaskakują, nie ma gwałtownych zwrotów akcji, ani spektakularnych pościgów, ale mimo to książka bardzo wciąga. Razem z Beckiem zastanawiamy się kim też może być zamordowana kobieta, potem zaś razem z nim odkrywamy mordercę. Ja się po prostu zakochałam. Pewne jest, że przeczytam także kolejne książki cyklu.

Książkę czytałam na czytniku.

2 komentarze:

  1. A ja wciąż próbuję sobie wyobrazić, jakby to było czytać na tym czytniku:)
    Pod tym względem jestem straszną tradycjonalistką. Boję się, że uzbieram w końcu kasę, drogą wyrzeczeń kupię, a potem odłożę na bok i stwierdzę, że to nie dla mnie. Szkoda, że nie ma gdzieś miejsca, gdzie można by wypróbować zjawisko.
    A książka wydaje się być interesująca, zwłaszcza po Twojej recenzji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezmiernie się cieszę, że tak namacalnie udaje mi się krzewić czytelnictwo :) Mnie też Roseanna przypadła do gustu. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...