środa, 12 stycznia 2011

Orson Scott Card: Teatr cieni

Informacje ogólne
Wydawca: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2003
Liczba stron: 304
Wymiary: 142 x 202 mm
ISBN: 83-7337-548-1
Cykl Ender (tom 7), Saga Cienia (tom 3)
Tytuł oryginału: Shadow Puppets
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Ocena
ocena ogólna: 5/6
fabuła: 5/6
stopień wciągania: 5/6
uczucie własne: 5/6

Hegemon postanawia uwolnić Achillesa z chińskiego więzienia i sprowadzić go do siebie. Jest przekonany, że zdoła wykorzystać go do swoich celów. Wszyscy odradzają mu taki krok, ale on uważa się za mądrzejszego. W wyniku jego decyzji Petra i Groszek opuszczają osiedle.
Achilles szybko zyskuje sympatię wśród pracowników Hegemona, także że po krótkim czasie Peter może liczyć tak naprawdę tylko na swoich rodziców. Niestety chłopak nie docenia ich inteligencji i początkowo całkowicie ignoruje ich rady. Dopiero ostrzeżenia przekazane przez Groszka ukazuje mu ogrom jego ignorancji.
W tym czasie Groszek z Petrą podróżują po świecie, aby uniemożliwić zlokalizowanie swojego miejsca pobytu. Petrze udaje się przekonać Groszka do spłodzenia z nią dzieci. Ponieważ chłopak chce mieć pewność, że dzieci nie będą miały klucza Antona, zapłodnienie ma się odbyć in vitro. Czy stworzenie takich zarodków, to dobry pomysł, w obliczu czającego się zagrożenia?

Teatr cieni utrzymuje wysoki poziom Sagi Cienia. Książka znów jest bardzo wciągająca i ciekawa. Nie pozostaje mi nic innego, jak ją serdecznie polecić miłośnikom serii :)

Książkę czytałam na czytniku.

1 komentarz:

  1. Tej jeszcze nie czytałam, ale na pewno mi by się bardzo spodobała :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...