wtorek, 12 października 2010

Peter V. Brett: Pustynna Włócznia (tom 1 i 2)

Informacje ogólne
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 528, 664
Wymiary: 125 x 205 mm
ISBN: 978-83-7574-268-8, 978-83-7574-272-5
Cykl: Trylogia Demonów (część druga, tomy 3-4)
Tytuł oryginału: Demon Trilogy: The Desert Spear
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Ocena
ocena ogólna: 5+/6
fabuła: 5+/6
stopień wciągania: 5+/6
uczucie własne: 5+/6

Pustynna Włócznia to druga część Trylogii demonów, którą znów w Polsce podzielono na dwie księgi. Głównym bohaterem jest Jardir - krasjański Shar’Dama Ka, czyli wojenny i duchowy przywódca.

Książka rozpoczyna się od zdobycia Fort Rizon przez Krasjan. Potem cofamy się w czasie i poznajemy drogę Jadira od biednego chłopca, do przywódcy wszystkich Krasjan. Ta część książki nie jest zbyt porywająca, choć pozwala spojrzeć na część wydarzeń z Malowanego człowieka z punktu widzenia Jadira.
Następnie Brett porzuca na trochę Jadira i wracamy do osób znanych nam z przeszłości Arlena. Obserwujemy także Naznaczonego i jego reakcję na inwazję Krasjan. W końcu wszystko zaczyna się w dość niespodziewany sposób łączyć.
W Pustynnej Włóczni poznajemy kolejny rodzaje demonów: demony umysłu - będące przywódcami innym demonów i umiejące wpływać na umysły ludzi, oraz demony zmiennokształtne - ich ochroniarzy. W książce poznajemy dwóch książąt demonów i oni obaj mają w pewnym momencie znaczący wpływ na wydarzenia.

Generalnie Pustynna Włócznia bardzo mi się podobała. Trochę znużył mnie początek pierwszej księgi, ale potem zaczęło być coraz ciekawiej. Oczywiście pierwsza księga skończyła się dość intrygującym momencie, więc od razu sięgnęłam po drugą. Bardzo mi także przypadło do gustu zakończenie drugiej księgi :) Choć oczywiście historia nie jest skończona i czekam na wydanie ostatniej części trylogii...

Książkę czytałam na czytniku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...