czwartek, 6 maja 2010

John Flanagan: Ziemia Skuta Lodem

Informacje ogólne
Wydawca: Jaguar
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 334
Wymiary: 135 x 200 mm
ISBN: 978-83-60010-92-1
Cykl: Zwiadowcy (księga 3)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: The Icebound Land
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Ocena
ocena ogólna: 5+/6
fabula: 5/6
stopień wciągania: 5+/6
uczucie własne: 5/6

Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na nieznane północne ziemie.

Halt poprzysiągł ocalić Willa i uczyni wszystko, by dotrzymać obietnicy - nawet jeśli przyjdzie mu okazać niesubordynację i złamać rozkazy króla. W korpusie zwiadowców nie ma jednak miejsca dla tych, którzy kierują się własnym interesem! Pozbawiony wsparcia, odrzucony przez towarzyszy, Halt wyrusza na niebezpieczną wyprawę do odległej, skutej lodem Skandii. Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel Willa - Horacy, którego niezwykłe szermiercze zdolności mogą się bardzo przydać na dzikich i nieprzystępnych terenach, przez które przyjdzie im podróżować. Ale budzące zachwyt i grozę umiejętności młodego rycerza ściągają na mężczyzn uwagę okolicznych lordów... Czas biegnie nieubłaganie. Czy Halt i Horace ocalą Willa od losu niewolnika?


W odróżnieniu od tomu 2, od tej części prawie nie mogłam się oderwać :) Tym razem autorowi udało się mnie wciągnąć i cieszę się, że miałam tę książkę pod ręką, kiedy skończyłam księgę drugą, bo w przeciwnym wypadku mogłabym jej nie przeczytać a naprawdę jest fajna :) Tom 3 Zwiadowców z czystym sercem serdecznie polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...