niedziela, 16 maja 2010

Raymond E. Feist, Janny Wurst: Córka Imperium

Informacje ogólne
Wydawca: Rebis
Rok wydania: 1995
Liczba stron: 448
Wymiary: 120 x 200 mm
ISBN: 83-7120-174-5
Cykl: Trylogia Imperium (część 1)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Daughter of the Empire
Tłumaczenie: Michał Rogacki

Ocena*
ocena ogólna: 5+/6
fabula: 5+/6
stopień wciągania: 5+/6
uczucie własne: 5+/6

Akcja tej trylogii dzieje się na Kelewanie, w tym samym czasie co wypadki Sagi o wojnie światów i przedstawia wydarzenia z punktu widzenia mieszkańców Kelewanu, a dokładniej państwa, na którego terenie otworzyło się przejście. Kraj ten przypomina Chiny sprzed kilkuset lat: krajem teoretycznie rządzi cesarz, naprawdę zaś rada, składająca się z przedstawicieli znaczniejszych rodów. Najważniejszą wartością jest honor i zewnętrzna forma, mieszkańcom cesarstwa wydaje się, że ich kraj jest całym światem.
Wszystkim chcącym przeczytać tę trylogię, radzę, aby najpierw przeczytali Sagę o wojnie światów (a przynajmniej dwie pierwsze jej części).

Główną bohaterką całej trylogii jest Mara.Poznajemy ją w trakcie uroczystości składania ślubów zakonnych, kiedy to dowiaduje się, że właśnie została głową rodu Acoma, gdyż jej ojciec i brat zginęli w skazanej na przegraną bitwie. Mara wraca wraz ze swoją gwardią przyboczną do rodowej posiadłości, gdzie dowiaduje się, że całe jej wojsko liczny niewiele więcej niż oddział, który po nią przybył, wrogowie zaś nastają na jej życie.

Mara, dzięki swemu bystremu umysłowi, wymyśla jak podźwignąć ród z upadku. W tym celu obchodzi wiele uświęconych tradycją zwyczajów oraz na jakiś czas sprzymierza się nawet z wrogiem...

*Książkę czytałam jakieś 4 miesiące temu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...