czwartek, 13 maja 2010

Raymond E. Feist: Adept magii i Mistrz magiiAdept magii i Mistrz magii to pierwsze dwa tomy cyklu Saga o wojnie światów, który rozpoczyna serię powieści dziejących się w światach Midkemia i Kelewan. W pierwotnym angielskim wydaniu Adept magii i Mistrz magii ukazały się jako jedna książka Mag, która później (ze względu na objętość) została podzielona na dwa tomy (w Polsce wyszła tylko w takiej wersji).

Głównymi bohaterami jest dwóch wychowujących się razem chłopców: Puga oraz Tomas. Pug uczy się czarodziejstwa, ale mimo drzemiącej w nim mocy, nie bardzo sobie z tym radzi. Tymczasem na świat Mikademii, poprzez otworzoną niedawno bramę, uderza wojsko z Kelwanu. Mieszkańcy Mikademii muszą się zjednoczyć w walce ze wspólnym wrogiem.
W wyniku splotu niesprzyjających okoliczności Pug trafia do niewoli, w czasie której mag z Kelwanu odkrywa jego moc i zabiera go na naukę do Zgromadzenia. Tymczasem Tomas dostaje od umierającego smoka niebezpieczny prezent - zbroję jednego z dawnych władców świata.
Pug zostaje Wielkim, nie umie jednak do końca zaakceptować rządzących Kelwanem reguł. Wkrótce okazuje się, że nie ma to jednak znaczenia, bo przed nim i Tomasem staje zadanie uratowania obu światów przed Nieprzyjacielem...

Książki czytałam jakieś 1,5 roku temu i pamiętam, że bardzo mi się podobały. Serdecznie zachęcam do lektury. Z dotychczas przeze mnie przeczytanych książek Feista te dwie moim zdaniem są najlepsze.

2 komentarze:

  1. Ciekawe. Przymierzam się do przeczytania całej Potterowej sagi i może ta ksiązka mi to zastąpi? :) Brzmi całkiem,całkiem..

    OdpowiedzUsuń
  2. Balianna Saga o wojnie światów jest całkowicie inna od serii Pottera. Harry zdecydowanie jest pisany bardziej pod młodych czytelników. Co jest lepsze? Trudno powiedzieć... ja bym się chyba skłaniała do Feista, ale naprawdę bardzo trudno te dwie serie porównać...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...