poniedziałek, 24 maja 2010

Naomi Novik: Zwycięstwo orłów


Informacje ogólne
Wydawca: REBIS
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 400
Wymiary: 130 x 200 mm
ISBN: 978-83-7510-362-5
Cykl: Temeraire (część 5)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Temeraire: Victory of Eagles
Tłumaczenie: Jan Pyka

Ocena
ocena ogólna: 5/6
fabula: 5/6
stopień wciągania: 5+/6
uczucie własne: 5/6


Dopiero co pisałam, że Imperium Kości Słoniowej podobało mi się najbardziej z tego cyklu, a już muszę sobie zaprzeczyć ;) Zwycięstwo orłów podobało mi się jeszcze trochę bardziej :)

Skazany za zdradę William Laurence oczekuje na wykonanie wyroku śmierci, a usunięty ze służby Temeraire przebywa na terenach rozpłodowych. Nagle sytuacja ulega całkowitej zmianie: wojska Napoleona dokonują wreszcie inwazji na Anglię i w błyskawicznym tempie zbliżają się do Londynu. Kraj powoli pogrąża się w chaosie. Temeraire i Laurence usiłują się odnaleźć w wojennej zawierusze, a rozproszone siły brytyjskie próbują prowadzić walkę z najeźdźcami – w obronie króla, ojczyzny i wolności. Ale czy można pokonać niezwyciężoną dotąd armię Bonapartego?

Tym razem książkę czytałam, bo nie mogłam znaleźć e-booka, aby go przerobić. Kilkadziesiąt pierwszych stron mi się dłużyło, ale potem akcja nabrała dużego tempa i książka mnie mocno wciągnęła. Jest to zdecydowanie najbardziej wciągająca książka z tej serii. Zakończenie nie bardzo mi się podobało, ale rozumiem je: autorka musiała mieć przecież punkt zaczepienia dla kolejnej części...

2 komentarze:

  1. Ależ Ty szybko czytasz:)
    Jak zrobiłaś te trzy kolumny w szablonie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że szybko czytam ;) szczególnie jak to jest po weekendzie ;)
    Co do kolumn to już chyba z rok temu zrobiła mi to koleżanka na mojego bloga robótkowego, więc kiedy założyłam ten blog to po prostu przekopiowałam szablon... jak chcesz to mogę Ci go przesłać, ale jak to jest zrobione to nie wiem, bo się nie wgłębiałam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...