wtorek, 22 czerwca 2010

Anne Rice: Wywiad z wampirem

Informacje ogólne
Wydawca: Rebis
Rok pierwszego wydania polskiego: 1992
Rok tego wydania: 2007
Liczba stron: 400
Wymiary: 130 x 195 mm
ISBN: 978-83-7301-686-6
Cykl: Kroniki wampirze
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Interview with the Vampire
Tłumaczenie: Tomasz Olszewski

Ocena*
ocena ogólna: 5-/6
fabula: 5-/6
stopień wciągania: 5-/6
uczucie własne: 5-/6

Głównym bohaterem książki jest Louis de Pointe du Lac - arystokrata z Luizjany, który kilkaset lat tamu został zmieniony w wampira przez Lestata. Książka zgodnie z tytułem jest wywiadem. Louis opowiada dziennikarzowi historię swojego życia poczynając od momentu, kiedy był jeszcze człowiekiem, kończąc zaś na chwili obecnej.
Dziennikarz początkowo jest przestraszony, ale w miarę słuchania opowieści jego strach mija, aby w końcu ośmielić się do tego stopnia, że wyraża pewną szczególną prośbę...

Książka jest dobra, może troszkę zbyt krwawa, ale mimo tego, że głównym bohater jest notorycznym mordercą i tak darzymy go sympatią... Wszystkim miłośnikom wampirów polecam serdecznie, a lubiącym ogólnie fantastykę umiarkowanie ;)

*Książki słuchałam

4 komentarze:

 1. Też bym poleciła Anne Rice wszystkim miłośnikom wampirów (chociaż podejrzewam, że fanom "boskiego" Edwarda Cullena mogłyby wampiry z "Kronik wampirów" do gustu nie przypaść). Niestety, nie udało mi się jeszcze, mimo usilnych starań, upolować "Wywiadu...", więc zaczęłam cykl od tomu drugiego. Ale podejrzewam, że tym razem zgodziłabym się z Twoją recenzją.;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię cały cykl, przeczytałam już dawno :) a mój przyjaciel to ubóstwia bym powiedziała :D :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kapitalna pozycja i świetna powieść dark fantasy. Moim zdaniem najlepsza z cyklu. no i uczyniła z Rice literacką divę gejów.

  Niezwykła powieść.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jeszcze niczego Rice nie czytałam, ale postanowiłam to nadrobić:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...