niedziela, 25 kwietnia 2010

Adrian Tchaikovsky: Imperium czerni i złota

Informacje ogólne
Wydawca: Rebis
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 632
Wymiary: 132 x 202 mm
ISBN: 978-83-7510-295-6
Cykl: Cienie pojętnych (część 1)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Empire In Black And Gold
Tłumaczenie: Andrzej Sawicki

Ocena
ocena ogólna: 5/6
fabula: 5+/6
stopień wciągania: 5-/6
uczucie własne: 5/6

Książka ta dostałaby 5+, gdyby nie to, że akcja bardzo długo się rozkręca i ciekawie zaczyna być dopiero około 150 strony :( Do tego momentu szło mi jak po grudzie, a potem poleciało migiem ;) Z drugiej jednak strony świat przedstawiony jest zupełnie inny niż znane mi do tej pory, no i w końcu na początku potrzebny był jakiś wstęp. Książkę polecam i nie mogę się już doczekać lektury kolejnego tomu :)

Powieść dzieje się w świecie, gdzie ludzie są owadopodobni. Mamy ważki, pająki, muchy, szarańcze, żuki, osy i inne. Tytułowe imperium to kraina Os, która nagle zaczęła wyrastać i podbijać kolejne narody. Osy pochłonęły już wiele państw i teraz szykują się do zawładnięcia Nizinami.
Jedyną osobą, która widzi zagrożenie jest Stenwold - podstarzały mechanik, który niestety nie umie nikogo przekonać do swoich racji. Z tego powodu od lat konstruuje siatkę szpiegowską, do której rekrutuje swoich uczniów. Powoli grunt zaczyna mu się palić pod nogami i zmuszony jest do podjęcia bardziej zdecydowanych działań...

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...