czwartek, 15 kwietnia 2010

Robin Hobb: Wyprawa skrytobójcy (tom 1 i 2)Informacje ogólne
Wydawca: Mag
Rok wydania: 2005
Liczba stron: 432, 450
Wymiary: 115x185 mm
ISBN: 83-89004-94-1, 83-89004-89-5
Cykl: Skrytobójca (część 3)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Farseer: Assassin's Quest

Ocena ogólna: 5/6*


Bastard uratowany przez przyjaciół z rąk Władczego, wyrusza na poszukiwanie Szczerego. Po pokonaniu wielu przeciwności docierają do ojczyzny Kerniki, gdzie dołącza do nich Pustułka - ostatnia żyjąca ze starych Kręgów Mocy. Ścigani przez Władczego dalej podążają śladami Szczerego, w końcu udaje im się go znaleźć. Pustułka pomaga Księciu wyrzeźbić smoka, Bastard z wilkiem zaś przypadkiem odkrywają jak ożywić śpiące smoki.

Szczery wraca jako smok na swój zamek, smoki przeganiają Szkarłatne okręty i aż chciałoby się napisać, że "wszyscy żyli długo i szczęśliwie"... Tylko, że tak wcale nie jest. W międzyczasie Bastard dowiaduje się, że ma córkę z Sikorką. Ten fakt nie jest co prawda negatywny, ale Sikorka nic nie wie o tym, że Bastard żyje i związuje się z Brusem, który także jest przeświadczony o jego śmierci (choć wie, że nie nastąpiła ona z rąk Władczego). W związku z czym Bastard nie ma do czego wracać i pozostaje samotny, za jedynego towarzysza mając swojego wilka.

Książka była bardzo mi się podobała do momentu, w którym okazało się, że dla Bastarda wszystko skończy się tak negatywnie. Podczas czytania zdążyłam go bardzo polubić i taki negatywne zakończenie, całkowicie nie przypadło mi do gustu. Mimo to książkę polecam, wszak nie chodzi tylko o zakończenie...

*To jest opinia "archiwalna", w związku z czym podaję tylko ocenę ogólną, bo aż tak dokładnie jej nie pamiętam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...