czwartek, 15 kwietnia 2010

Robin Hobb: Królewski skrytobójcaInformacje ogólne
Wydawca: Mag
Rok wydania: 2005
Liczba stron: 624
Wymiary: 115x185 mm
ISBN: 83-89004-93-3
Cykl: Skrytobójca (część 2)
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Farseer: Royal Assassin

Ocena ogólna: 5+/6*Po zakończeniu swojej pierwszej dyplomatycznej misji, ledwo żywy Bastard wraca do Królestwa. Młody mężczyzna zaczyna w inny sposób patrzeć na swoją przyjaźń z Sikorką, zaczyna to rozwijać się w coś więcej. Mimo zakazu Brusa, nawiązuje więź ze schwytanym wilkiem, którego kupuje na targu. Początkowo chce go tylko odchować, aby mógł radzić sobie na wolności, ale w efekcie łączy ich nić Rozumienia.
Książę Szczery (następca tronu po śmierci Rycerskiego) znajduje zwoje mówiące o smokach i sądząc, że one mogą uratować Królestwo, wyrusza, aby je odnaleźć. Książę Władczy, który w poprzedniej części próbował podstępnie zabić Szczerego, bardzo popiera ten pomysł, upatrując w nim łatwy sposób na pozbycie się brata stojącego między nim a tronem.
Szczery przepada. Bastard stara się uniemożliwić Władczemu przejęcie władzy, ale w końcu mu się to nie udaje. Trafia do więzienia i ma być spalony, jako człowiek skażony Rozumieniem. Cierń z Brusem wymyślają niepewny sposób uratowania Bastarda. Książka kończy się na próbie realizacji go.

Książka bardzo dobra, mimo pozorów powolności, bardzo wciąga. Serdecznie polecam.

*To jest opinia "archiwalna", w związku z czym podaję tylko ocenę ogólną, bo aż tak dokładnie jej nie pamiętam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...