niedziela, 18 kwietnia 2010

A.R. Reystone: Dziewiąty magInformacje ogólne
Wydawca: Red Horse
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 456
Wymiary: 140x205 mm
ISBN: 978-83-60504-42-0
Oprawa: miękka

Ocena
ocena ogólna: 5=/6
fabula: 3+/6
stopień wciągania: 6/6
uczucie własne: 5/6


Przeczytałam tę książkę jakiś czas temu i mimo tego, że miała wiele wad, to mi się podobała. Opis świata ma bardzo wiele niedociągnięć, które mocno się rzucają w oczy. Z drugiej jednak strony, książka potrafi bardzo wciągnąć, więc czyta się ją dobrze i szybko. Powieść kończy się w przełomowym momencie, więc z niecierpliwością oczekuję na kolejną część, która ma być... tylko niestety nie wiadomo kiedy...

Akcja dzieje się w naszym świeci oraz równoległym. Światem równoległym rządzą dziwne prawa: sex można uprawiać tylko podczas tzw. losowań, które mają na celu poczęcie dziecka. Przed i po partnerzy wypijają specjalne eliksiry, które powodują, że w trakcie są gotowi, później zaś zapominają o sobie nawzajem. Kolejną rzeczą są smoki, które jakoby nienawidzą kobiet (i dlatego kobietą nie wolno się do nich zbliżać), co okazuje się jednak wielkim, utrzymywanym od pokoleń, kłamstwem.
Z naszego świata do równoległego przybywa lekarka weterynarii, która ma pomóc smokom. Okazuje się, że posiada ona magiczne zdolności, większe od niejednego mieszkańca smoczej krainy. Od jednej ze smoczyc dowiaduje się, że smoki, nie mają nic przeciwko kobietą, ale jest to tajemnica, której przysięgły nie zdradzić nikomu z tego świata.

Fabuła powieści jest niedopracowana, czasem zachowania bohaterów są strasznie naiwne i nierealne. Mimo to polecam, bo niedociągnięcia fabuły, książka nadrabia świetną wciągalnością :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...