niedziela, 11 kwietnia 2010

Carol Berg: PrzeobrażenieInformacje ogólne
Wydawca: ISA
Rok wydania: 2005
Liczba stron: 400
Wymiary: 160x240 mm
ISBN: 83-7418-066-8
Cykl: Rai - Kirah (tom 1)
Oprawa: twarda z obwolutą
Tytuł oryginału: Transformation
Tłumaczenie: Anna Studniarek

Ocena
ocena ogólna: 5+/6
fabula: 5/6
stopień wciągania: 6/6
uczucie własne: 5+/6Głównym bohaterem powieści jest Seyonne - niewolnik, który, zanim jego lud został podbity, był Strażnikiem - czarodziejem walczącym z demonami. Po pojmaniu, za sprawą specjalnego rytuału, stracił swoją moc i pozostała mu tylko możliwość widzenia rzeczy czarodziejskich.
Seyonne już kilkanaście lat jest niewolny i niemal już zapomniał kim był, bo niewolnik powinien żyć dniem dzisiejszym, gdyż nie ma żadnego wpływu na to co będzie jutro. Los nie pozwala mu jednak zapomnieć. Na targu kupuje go następca tronu Cesarstwa, które zniewoliło jego lud; wkrótce zaczynają dziać się różne rzeczy przypominające Seyonne o przeszłości. Odkrywa on, że jeden z gości jego pana jest opanowany przez demona, książe zaś jest wybranym - człowiekiem o najczystszej duszy. W tym momencie postanowienie Seyonne, aby przeszłość była dla niego zamkniętą księgą, obraca się w gruzy i zaczyna on pomagać swojemu panu w walce z demonami...

Książkę czytało mi się bardzo dobrze, fabuła szybko wciąga i jak najszybciej chciałoby się wiedzieć, co będzie dalej. Szczegóły zakończenia trudno przewidzieć, więc powieść trzyma nas w napięciu do samego końca. Wszystkim miłośnikom fantasy serdecznie polecam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...