piątek, 30 kwietnia 2010

Anne McCaffrey: Śpiewacy kryształu (trylogia)

Trylogia Śpiewacy kryształu dzieje się w świecie powszechnych podróży międzygwiezdnych, gdzie problemem jest możliwość komunikacji na duże odległości. Z pomocą ludziom przychodzą kryształy, jednak te świetnie się do tego nadające są bardzo drogie, bo pozyskanie ich jest ogromnie trudne.

Wszystkie kryształy wydobywane są przez cech heptycki słynący ze swojej elitarności i ekstrawagancji swoich członków. Jednak zawód ten skrywa w sobie mroczną tajemnicę: żaden z członków cechu nie może opuścić kryształowej planety na zbyt długo, bo w przeciwnym razie umrze. Śpiewacy kryształu szybko także tracą pamięć, tak, że w stosunkowo młodym wieku nie pamiętają już niczego.

Główną bohaterką trylogii jest Killashandra Ree - młoda muzyczka, która przez przypadek poznaje członka cechu heptyckiego i postanawia zostać śpiewaczką kryształu...

Książkę bardzo polecam, choć ja generalnie wolę fantasy, a nie science-fiction :) Ale tę trylogię czyta się całkiem przyjemnie :) i po prostu warto się z nią zapoznać :) Trudno mi jest ocenić ją szczegółowo, bo książki czytałam jakieś 1,5 roku temu, ale daję jej 5=, bo pamiętam, że ogólnie mi się podobała, miała jednak jakieś minusiki ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...